​Zyrtare, Pochettino merr PSG-në

Argjentinasi Mauricio Pochettino është trajneri i ri i Paris Saint-Germain.

PSG kohët e fundit shkarkoi Tuchel dhe Pochettino u përmend menjëherë si pasardhësi i tij.

Tani ish-trajneri i Southampton dhe Tottenham ka marrë zyrtarisht kampionin e Francës.

Pochettino ka qenë pa punë që nga 19 nëntori 2019, kur u shkarkua nga Tottenham.

Ai ka udhëhequr “Këngëtarët” që nga 2014 dhe luajti finalen e Ligës së Kampionëve me ta.

Më parë, ai udhëhoqi Southampton në sezonin 2013/14 dhe Espanyol nga 2009- 2012.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

181 thoughts on “​Zyrtare, Pochettino merr PSG-në

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *