Gjilan, arrestohet shtetasi i Maqedonisë së Veriut me 800 euro të falsifikuara

Një shqiptar, shtetas i Maqedonisë së Veriut është arrestuar në Gjilan, pasi të njëjtit gjatë kontrollit i është gjetur dhe konfiskuar një monedhe 100€ e dyshuar për falsifikim dhe pastaj në automjet i janë gjetur edhe 7×100€ të dyshuara.

Rasti ka ndodhur në mbrëmjen e ndërrimit të moteve.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Gjilan, arrestohet shtetasi i Maqedonisë së Veriut me 800 euro të falsifikuara

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *