Lajm trishtues, diplomatja maqedonase në KB u gjet e vdekur në New York

Një diplomate nga misioni i maqedonisë së veriut në OKB u gjet i vdekur mbrëmë në banesën e saj në Manhattan në New York, konfirmoi për MIA Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë Së Veriut. – Nga Misioni i Përhershëm i Republikës së Maqedonisë Veriore në KB në New York, mbërriti një lajm i trishtueshëm që na tronditi të gjithëve, për jetën e humbur tragjikisht të një anëtari të misionit tonë, një diplomat karriere në Ministrinë e Punëve të Jashtme. Me këtë rast, ne dëshirojmë të shprehim ngushëllimet tona më të thella për familjen dhe të dashurit, dhe në emër të të gjithë kolegëve nga Ministria e Punëve të Jashtme, të cilët humbën një mik të ngushtë dhe një përfaqësues të vlefshëm dhe të përkushtuar të diplomacisë, tha Ministria e Punëve të Jashtme.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *