Shkupi dhe Tetova me rastet më aktive të covid-19

Shkupi dhe Tetova kryesojnë në numrin e rasteve aktive të covid-19. Me 22 raste të reja të regjistruara sot në kryeqytet, numri i pacientëve në mënyrë aktive të koronavirusit është 11,009. Në Tetovë, nga gjithsej 4,778 raste të regjistruara deri më tani, 830 janë aktive.

Strumica është në vendin e tretë me 597 raste aktive, e ndjekur nga Gostivar-536, Manastir-530, Prilep-529, Kavardarci-527, Kumanovë-509, Ohër-506 dhe Veles-474 raste aktive.

Numri i pacientëve aktivë në Strugë është treshifror – 316, Shtip – 230, Kërçovë-217, Kocani-209 dhe Resnjë-143, Dibër-125, Kriva Pallanka-122 dhe Radovish-111.

Numri i përgjithshëm i pacientëve aktivë me koronavirus në Maqedoni është 18,798, nga të cilët 46 raste janë regjistruar në 24 orët e fundit. Në 24 orët e kaluara, u kryen 378 teste, që do të thotë se vetëm 12% e numrit të përgjithshëm të testeve ishin pozitive.

Sipas statistikave të sotme të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i kojotave të diagnostikuar që nga fillimi i epidemisë arriti në 83 789, nga të cilët 2 522 vdiqën dhe 62 469 u shëruan./360stepenimk

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

8 thoughts on “Shkupi dhe Tetova me rastet më aktive të covid-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *