VMRO-DPMNE paralajmëron bojkot të regjistrimit!?

Stefan Andonovski, antarë i DPMNE-së nuk u përgjigj në pyetjen nëse ata do të bëjnë thirrje për bojkot të regjistrimit VMRO-DPMNE pohon se nuk do të mbështesë ligjin e regjistrimit njofton 360 stepeni. Qeveria e ardhshme e VMRO-DPMNE do të kryejë një regjistrim të besueshëm sipas të gjitha standardeve të EUROSTAT dhe institucioneve të tjera evropiane dhe të Kombeve të Bashkuara, tha sot Stefan Andonovski, anëtar i KE të VMRO-DPMNE, në një konferencë për shtyp. “LSDM pati sukses, dmth po përpiqet të sjellë një regjistrim të rremë, pra të bëjë inxhinierinë e regjistrimit, siç bënë inxhinieri zgjedhore. Tri pika, pra tre kushte, janë të paqarta për ne: së pari, pse nuk është botuar metodologjia e regjistrimit, e cila supozohej të ishte një pjesë e integruar e Ligjit të Regjistrimit që të gjithë ta shohin? Numri dy, pse LSDM është kundër terminaleve të gjurmëve të gishtave që sigurisht duhet të prokurohen dhe është një detyrim ligjor për zgjedhjet lokale që do të mbahen këtë vit dhe pjesa e tretë, është se LSDM po përpiqet të bëjë një regjistrim në të cilin njerëzit nuk kanë për të pasur besim, qytetarët nuk do të kenë besim dhe institucionet nuk do të kenë besim “,

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

100 thoughts on “VMRO-DPMNE paralajmëron bojkot të regjistrimit!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *