10 thënje motivuese për t’ju frymëzuar që të jeni të suksesshëm

Për të qenë të suksesshëm, duhet të jetoni çdo ditë si një mundësi për tu përmirësuar, për të qenë më të mirë, për t’u afruar sa më afër synimeve që keni. Më poshtë janë disa thënje që kanë për qëllim t’ju frymëzojnë që të arrini qëllimet tuaja:

Shtyjeni vetën drejt qëllimeve që keni, sepse askush tjetër nuk do ta bëjë atë për ju.

Ndonjëherë neser bëhet kurrë. Bëje tani.

Suksesi nuk ju gjen juve. Duhet të dilni dhe ta arrini atë.

Sa më e shume të punoni për synimin tuaja, aq më shumë do të kënaqeni kur ta arrini atë.

Mos u ndal kur të jesh i lodhur. Ndaloni kur të keni mbaruar.

Do të jetë e vështirë, por e vështira nuk do të thotë e pamundur.

Çelësi i suksesit është të përqëndrohesh në qëllime, jo tek pengesat.

Kufizimi juaj – është vetëm imagjinata juaj.

Zgjohuni me vendosmëri. Shkoni në shtrat me kënaqësinë e suksesit.
Ëndërroje. Besojnë në të. Ndërtojeni atë.

Source: shëndetisuksesi/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *