FIFA pezullon përkohësisht dënimin e madh të Kieran Trippier

Shtëpia botërore e futbollit, FIFA ka pezulluar ndalimin 10-javor të dhënë për Kieran Trippier nga Federata Angleze e Futbollit (FA) për shkelje të rregullave të basteve.

FA vendosi ndalimin në dhjetor, dënim me të i cili do të kishte parë lojtarin e Atletico Madrid të ndaluar të luante ndeshje apo edhe të stërvitej me këtë klub.

Përfaqësuesi i Anglisë u sanksionua pasi njerëzit afër tij vunë bast për transferimin e tij nga Tottenham në Atletico në verën e 2019.

Meqenëse u njoftua dënimi, drejtuesit e Atleticos kërkuan deklaratën e plotë nga FA, por nuk mori një përgjigje.

Sipas gazetës Marca, FIFA tani ka ndërhyrë dhe ka lëshuar një pezullim të menjëhershëm të dënimit, në pritje të informacionit të mëtejshëm që do të sigurohet nga FA për Los Rojiblancos.

Meqenëse u njoftua dënimi, drejtuesit e Atleticos kërkuan deklaratën e plotë nga FA, por nuk mori një përgjigje.

Sipas gazetës Marca, FIFA tani ka ndërhyrë dhe ka lëshuar një pezullim të menjëhershëm të dënimit, në pritje të informacionit të mëtejshëm që do të sigurohet nga FA për Los Rojiblancos.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

274 thoughts on “FIFA pezullon përkohësisht dënimin e madh të Kieran Trippier

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *