Kreu i KSI-së, Zharko Karaxhoski infektohet me Kovid-19

Kryetari i Komisionit për Sëmundje Infektive (KSI) Zharko Karaxhoski ka rezultuar pozitiv ndaj Kovid-19. Informacioni është konfirmuar nga Ministria e Shëndetësisë, nga ku njoftojnë se Kraxhoski për momentin ndjehet mirë dhe mbetet në izolim shtëpiak. Në izolim është edhe bashkëshortja e tij.

“Sipas anketës epidemiologjike, Karaxhoski ditëve të fundit nuk ka pasur kontakte me persona të tjerë të familjes, kolegëve nga Instituti i Shëndetit Publik, por as edhe me anëtarët e tjerë të Komisionit për Sëmundje Infektive”, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

89 thoughts on “Kreu i KSI-së, Zharko Karaxhoski infektohet me Kovid-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *