MPB: Dje 537 kundërvajtje për mos mbajtjen e maskës, 199 shoferë të gjobitur në Shkup

Gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e vendit, lidhur me masën për mbajtjen e mbrojtjes personale të një personi, u regjistruan 537 shkelje, tha Ministria e Brendshme. Ata gjithashtu informojnë se gjatë kontrolleve të trafikut dje, vetëm në territorin e qytetit të Shkupit, janë shqiptuar gjithsej 199 sanksione. Në 24 orët e kaluara, oficerët e policisë vendosën 23 gjoba për shpejtësi të shpejtë, 21 masa për ngasje pa patentë shoferi, 13 për automjete të paregjistruara dhe teknikisht të dëmtuara. Në të njëjtën kohë, u vendosën 12 gjoba për vozitje nën ndikimin e alkoolit, 10 masa për përdorimin e një telefoni celular dhe 7 sanksione për kalimin e një sinjali të mbyllur (drita e kuqe).

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

351 thoughts on “MPB: Dje 537 kundërvajtje për mos mbajtjen e maskës, 199 shoferë të gjobitur në Shkup

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *