Zjarr i madh ka kapluar qendrën tregtare Global në Strumicë, dëm jashtzakonisht i madh

Zjarri i madh është përhapUr në brendësinë e qendrës tregtare Global. Zjarri që përfshiu katin përdhes të Qendrës Tregtare Globale u përhap brenda ndërtesës. Kryetari i Komunës së Strumicës, Kosta Janevski, i cili është në vendin e tragjedisë, thotë se po bëhen përpjekje të mëdha për të lokalizuar zjarrin njofton portali 360 shkallë. Një ekip nga Radovish arriti për të ndihmuar zjarrfikësit nga Strumica, dhe ekipet e zjarrfikësve nga Negotina dhe Gjevgjelia janë në rrugë e sipër. Dëmi material është i madh. Po bëhen përpjekje të mëdha për të parandaluar përhapjen e flakëve në brendësi. Zjarrfikësit po bëjnë gjithçka që munden për të ruajtur atë që mund të kursehet. “E vetmja lumturi në këtë aksident vërtet të madh është se nuk ka viktima njerëzore.” thotë kryetari i Komunës së Strumicës, Kosta Janevski. Beteja me zjarrin në “Global” po vazhdon prej dy orësh. Sipas mediave lokale, një pjesë e madhe e dyqaneve në katin e parë janë djegur, dhe përmes disa prej tyre futet brenda në ndërtesë e cila preket nga flakët.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *