DHP sot publikon listën se cilët “gazdallarë” kanë marr ndihmë shtetërore dhe nuk kanë paguar puntorët

Gjatë ditës, Zyra e të Ardhurave Publike pritet të shpallë listën përfundimtare të ndërmarrjeve që morën ndihmë shtetërore dhe nuk paguanin rroga për punonjësit e tyre nën grupin e katërt të masave ekonomike.

Drejtoresha Sanja Lukarevska dje informoi se lista do të dorëzohet në Sekretariatin e Përgjithshëm, ku duhet të publikohet lista njofton express.

Pasi u paralajmëruan, 351 kompani paguan pagat e tyre për nëntorin. Shumica e punëdhënësve që nuk e kanë bërë deri më tani janë 43 me pakicë, 37 në përgatitjen e vaktit dhe 22 në transport.

Zyra e të Ardhurave Publike do të bllokojë llogaritë e ndërmarrjeve që nuk kanë paguar ende pagat e punonjësve të tyre dhe kanë marrë ndihmë shtetërore për një javë, njoftoi drejtoresha Sanja Lukarevska.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

313 thoughts on “DHP sot publikon listën se cilët “gazdallarë” kanë marr ndihmë shtetërore dhe nuk kanë paguar puntorët

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *