Haradinaj falenderon Eliot Engel për angazhimin ndaj Kosovës

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka falenderuar kongresmenin amerikan Eliot Engel për angazhimin e tij për Kosovën.

Haradinaj përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, është shprehur se shqiptarët janë përgjithmonë falenderues ndaj Eliot Engel.

“Një mik i shqiptarëve dhe avokat i palodhur i kauzës sonë kombëtare, përfundoi sot shërbimin në Kongresin Amerikan. Eliot Engel, shqiptarët të janë përgjithmonë falënderues”, shkroi Haradinaj.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

332 thoughts on “Haradinaj falenderon Eliot Engel për angazhimin ndaj Kosovës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *