Mesi vazhdon të vendos rekorde të reja në La Liga

Lionel Mesi vazhdoi me rekordet e reja në La Liga dhe së fundit zhvilloi ndeshjen e 500 në kampionatin spanjoll dhe 750-të të gjitha konkurencat e garave në të cilën ka luajtur me Barcelonën.

Argjentinasi ka nevojë për 18 paraqitje shtesë që të tejkalojë rekordin e Çavi Hernandezit dhe për tu bërë futbollisti me më shumë ndeshje në historikun e Barcelonës.

Ish kapiteni i “katalunasve”, Çavi Hernandez me fanellën blaugrana ka zhvilluar gjithsej 767 ndeshje.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

25 thoughts on “Mesi vazhdon të vendos rekorde të reja në La Liga

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *