Mickoski: Maqedonia me Zaevin vend rekordesh, por cilat rekorde po thyhen?

-Maqedonia e 5-të në Botë në Vdekshmërinë Koronavirus, sipas analizës së France Presse (AFP);
-Maqedonia është vendi i 3-të më i varfër në kontinentin evropian sipas statistikave të EUROSTAT;
-Maqedonia është një vend me një regjim hibrid sipas Freedom House në fund të Evropës për sa i përket demokracisë;
-Maqedonia është shpallur vendi më i pakënaqur në botë sipas agjencisë Gallup;

Dhe ne duhet të kishim shkëlqyer, të ishim një vend ku do të ndahen mësimet në ekonomi … me Zaev ne jemi mbërthyer në fund, ndërsa ai është kryeministër, vendi ka zero shanse për një jetë më të mirë shkruan kryetari i DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *