Nga nesër fillon pagesa e ndihmave sociale në Maqedoni

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale bën të ditur se nga nesër më 5 janar (e martë) fillon pagesa e e shfrytëzuseve të mbrojtjes sociale, mbrojtjes së fëmijëve dhe mbrojtje civile për muajin dhjetor.

MPPS sqaron se për shkak të shmangies së turmës nga bankat, pagesa do të bëhet në dy grupe sipas alfabetit edhe atë sipas shkronjës së parë të alfabetit:

Nesër ndihmën sociale mund ta marrin shfrytëzuesit mbiemri i të cilëve u fillon me A, B, V, G, D, Gj, E, Zh, Z, X, I, J, K, L dhe Ll, dhe të premten shfrytëzuesit mbiemri i të cilëve u fillon me M.N, Nj, O, P, R, S, T, Q, F, H, C, Ç, Xh dhe Sh..

MPPS thotë se shfrytëzuesit e ndihmave sociale dhe ndihmave të tjera të cilët kanë kartelë mund t’i marrin para që nga dita e nesërme përmes bankomatit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Nga nesër fillon pagesa e ndihmave sociale në Maqedoni

 • 11/13/2021 at 04:03
  Permalink

  889354 112648I truly appreciated this wonderful blog. Make confident you keep up the excellent function. All of the best !!!! 469848

  Reply
 • 10/16/2021 at 16:31
  Permalink

  90378 963913Hi there! I just wish to give an enormous thumbs up for the nice info youve right here on this post. I shall be coming once more to your blog for extra soon. 815393

  Reply
 • 10/01/2021 at 06:56
  Permalink

  127629 606113I real glad to find this internet site on bing, just what I was searching for : D likewise saved to bookmarks . 383648

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *