Zëvendëskryeministri Grubi u vendos në ndërtesën e re të Ministrisë së Sistemit Politi

Në ditëlindjen e kreut të partisë, Ali Ahmeti, Zëvendës Kryeministri Artan Grubi ishte vendosur në ndërtesën e re të Ministrisë së Sistemit Politik. Ai u paraqit në konferencë së bashku me Kryeministrin Zoran Zaev. Kryeministri vlerësoi se kjo është një ndërtesë e re e Qeverisë. Grubi nuk komentoi, megjithëse interesi i medias për tema të tjera aktuale ishte i lartë. Ai i tregoi rrugën për dalje Zaevit dhe Ljup иo Nikollovskit. Me largimin e Kryeministrit, Grubi organizoi një drekë për ditëlindje për kreun e integruesve, Ali Ahmeti. Të ftuar të tij ishin gjithashtu Kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani. Ai nuk ftoi deputetë në drekë, as koordinatorin e grupit parlamentar të BDI-së, Izet Mexhiti. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Zëvendëskryeministri Grubi u vendos në ndërtesën e re të Ministrisë së Sistemit Politi

  • 11/12/2021 at 22:24
    Permalink

    18737 58842Howdy! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers? Im kinda paranoid about losing everything Ive worked hard on. Any recommendations? 713213

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *