Policia prishi ahengun në Karposh, arrestoi 8 persona

Gjatë ditës së djeshme policia ka ndërhyrë në një aheng në Karposh të Shkupit duke arrestuar kështu 8 persona të cilët nuk kanë respektuar masat-antiKovid.

Personat në fjalë janë hasur në një garazh në rrugën “Ankarska” në Karposh derisa kanë qenë duke festuar në kundërshtim me masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, nga momenti i shpalljes së gjendjes së krizës, sipas së cilës ndalohet grumbullimi i më shumë se katër personave. Tetë të arrestuarit janë ndaluar në stacionin policorë dhe pas dokumentimit të rastit, ndaj tyre do të ngritët padi adekuate.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Policia prishi ahengun në Karposh, arrestoi 8 persona

  • 10/31/2021 at 15:21
    Permalink

    227761 922868Excellent post, well put together. Thanks. I will probably be back soon to have a look at for updates. Cheers 284858

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *