Sanksionohen 151 vozitës në Shkup, 22 pa patentë shoferi

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (04.01.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik, me çrrastë vetëm në territorin Qytetit të Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 151 gjoba, prej të cilave 13 për tejkalim të shpejtësisë, 22 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, , 15 për makina të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta, 5 gjoba për vozitje në gjendje të dehur, 8 për përdorim të telefonit celular gjatë vozitjes si dhe dy gjoba të tjera për kalim në të kuqe. Nga MPB-ja njoftojnë qytetarët se kontrollet e shtuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vazhdim, andaj apelojnë që të respektohen rregullat, me çka do të rritet siguria në trafik.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

371 thoughts on “Sanksionohen 151 vozitës në Shkup, 22 pa patentë shoferi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *