Presidenti Meta: Kosova të bëhet antare e NATO-së

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar Kosovën pas vendimit për të autorizuar FSK-në që të marrë pjesë në misionet paqeruajtëse në botë, në bashkëpunim me ushtrinë amerikane.

Meta theksoi se Kosova e meriton që sa më parë të jetë antëare e NATO-s, transmeton Zeri.info

“Kosova dëshmon qartë çdo ditë se është jo vetëm një faktor i rëndësishëm për paqen, stabilitetin e sigurinë në rajon, por edhe promovuese e këtyre vlerave në botë. Kosova e meriton plotësisht të jetë sa më parë anëtare e NATO-s dhe do të ketë mbështetjen e pakursyer të Shqipërisë në këtë drejtim”, ka shkruar ai në “Facebook”. /Zëri
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

16 thoughts on “Presidenti Meta: Kosova të bëhet antare e NATO-së

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *