Bilbao 2-3 Barcelona, notat e lojtarëve – Shkëlqen Messi

Barcelona ka fituar në udhëtim te Athletic Bilbao me rezultat 3-1 në ndeshjen e mbetur të vlefshme për javën e dytë në La Liga.

Katalunasit e kanë marrë një fitore të madhe në stadiumin ‘San Mames’ pas një paraqitje brilante ndaj vendasve të Bilbaos.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Inaki Williams (3’) dhe Iker Munain (90’) për vendasit, ndërsa për Barçën shënuan Pedri (14’) dhe Lionel Messi (38’, 62’).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht argjentinasi Messi, i cili pas dy golave, dy shtyllave dhe shumë rasteve u notua me 8.9.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mesfushorin vendas, Oscar de Marcos që u notua me 5.8.Bilbao:Barcelona:

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

275 thoughts on “Bilbao 2-3 Barcelona, notat e lojtarëve – Shkëlqen Messi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *