11 viktima dhe 100 raste të reja me Kovid, 551 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 764 testime për Kovid dhe prej tyre 100 kanë rezultuar pozitivë me virusin. Instituti i Shëndetit Publik njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 551 pacientë, ndërsa e kanë humbur betejën me virusin 11 pacientë. Në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë janë kryer 411 804 testime dhe prej tyre 85 594 kanë rezultuar pozitivë, kurse viktimat deri më sot janë 2 592. Për momenti aktivë me koronavirusin në vendin tonë janë 16 242.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

151 thoughts on “11 viktima dhe 100 raste të reja me Kovid, 551 të shëruar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *