Filipçe: Do shqyrtohet zgjatja e orarit të punës për kafenetë

I pyetur për kërkesat e gastronomive që lokalet e tyre të punojnë deri në orën 23:00, ministri Filipçe në konferencën e sotme për shtyp para Klinikës Gjinekologjike tha se çfarëdo ndryshimi në masat për parandalimin e Covid-19, do të shqyrtohet pas 21 janarit transmeton alsat-m.

“Kërkesa është e logjikshme, dhe do ta shqyrtojmë në mbledhjet e Komisionit për Sëmundje Infektive. Kjo masë thamë se do të zgjatë deri me 21 janar, kur praktikisht edhe përfundojnë festimet, pas çka automatikisht këto objekte do të kthehen të punojnë deri në ora 21:00, por do të shqyrtojmë kërkesën e tyre. Çfarëdo që do të vlejë si zbutje e masave, gjithsesi se do të vlejë pas 21 janarit”, tha mes tjerash ministri Filipçe.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Filipçe: Do shqyrtohet zgjatja e orarit të punës për kafenetë

 • 10/07/2021 at 21:38
  Permalink

  508632 545696Hello! I could have sworn Ive been to this weblog before but after browsing via some with the post I realized its new to me. Anyways, Im surely happy I located it and Ill be book-marking and checking back regularly! 157050

  Reply
 • 05/14/2021 at 22:41
  Permalink

  Thank you, I’ve recently been searching for info about this topic for ages and yours is the greatest I’ve discovered till now. But, what about the conclusion? Are you sure about the source?

  Reply
 • 04/16/2021 at 13:11
  Permalink

  It’s a shame you don’t have a donate button! I’d without a doubt donate to this fantastic blog! I suppose for now i’ll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will share this blog with my Facebook group. Chat soon!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *