Mickoski paralajmëron koalicionin parazgjedhor me opozitën shqiptare

Në një intervistë për netpress, kreu i DPMNE-së Mickoski në pyetjen “Në procesin e fitimit të pushtetit, ku shtrohet çështja e pashmangshme e perceptimeve se sa një opsion i veçantë politik nga kampusi maqedonas në një moment të caktuar mund të bashkëpunojë me palët nga komuniteti shqiptar. A e sheh VMRO-DPMNE një partner në ndonjë prej partive nga blloku shqiptar i opozitës ??

Mickoski: Absolutisht që po. Mendoj se shumë shpejt publiku do të dëshmojë një të tillë.

* Mund ta zbuloni ose

Mickoski: Nuk është aq e komplikuar të supozohet se për cilin koalicion bëhet fjalë dhe për cilat parti politike. Por le të presim. Nuk ka mbaruar derisa të mbarojë shton kreu i DPMNE-së, Mickoski.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Mickoski paralajmëron koalicionin parazgjedhor me opozitën shqiptare

 • 10/15/2021 at 20:41
  Permalink

  861234 799205The next time Someone said a weblog, I hope that it doesnt disappoint me just as a lot as this. Come on, man, I know it was my choice to read, but When i thought youd have some thing intriguing to say. All I hear is really a handful of whining about something you can fix within the event you werent too busy looking for attention. 69001

  Reply
 • 09/19/2021 at 00:37
  Permalink

  921252 729323Spot on with this write-up, I genuinely suppose this website needs much far more consideration. probably be once a lot more to learn way far more, thanks for that information. 442261

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *