“The Simpsons” parashikuan dhunën në Capitol Hill, çfarë kanë parashikuar në inaugurimin e Biden-it!

Krijuesit e serialit amerikan “The Simpsons” goditën përsëri shënjestrën – ata parashikuan dhunën që ndodhi në Capitol Hill të Mërkurën, 17 Mars 1996, pasi mbështetësit e Donald Trump sulmuan Kapitolin në mënyrë që të parandalonin verifikimin e zgjedhjeve të Kongresit. mundi Biden.

Gjegjësisht, në episodin e 18-të të sezonit të shtatë të serialit të famshëm të animuar “Familja Simpson”, me titull “Dita kur dhuna vdiq”, ju mund të shihni personazhe që nuk janë portretizuar si njerëz, duke hyrë në Kapitol duke mbajtur armë dhe madje bomba.

Në të njëjtin episod, klloun Krasti paraqet “Unë jam amendamenti që do të jetë”, një përpjekje për të ndaluar djegien e flamurit me një ndryshim kushtetues.

Sidoqoftë, ajo që ka udhëtuar planetin në mediat sociale me shpejtësi të rrufeshme është parashikimi i “Simpsons” për 20 janar 2021.

Kjo është data zyrtare e inaugurimit të Presidentit të ri të SHBA Joe Biden.

Fotoja e shpërndarë nga përdoruesit e Twitter është nga episodi “Shtëpia e Pemës së Tmerrit 31”.

Ishte episodi i katërt, sezoni i 32-të i serialit, i cili u transmetua në 1 nëntor 2020.

Ajo tregon Springfield në kaos, të shpërndarë me imazhe apokaliptike, ndërsa Homer Simpson ulet i armatosur në çatinë e shtëpisë së tij.

Më poshtë është data – 20 janar 2021.

Shumë përdorues të Twitter po pyesin nëse kjo mund të jetë një tjetër nga shumë parashikime në seri. kumanovskimuhabeti/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

155 thoughts on ““The Simpsons” parashikuan dhunën në Capitol Hill, çfarë kanë parashikuar në inaugurimin e Biden-it!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *