Edhe Papa Françesku do të vaksinohet

Papa Françesku njoftoi sot se do të vaksinohet javën e ardhshme, duke thënë se kundërshtimi ndaj vaksinës antiCOVID pasqyron një mohim vetëvrasës.

“Javën tjetër, do të fillojmë të vaksinohemi këtu, në Vatikan dhe unë kam caktuar një takim. Duhet të bëhet”, tha ai në një intervistë që do të transmetohet të dielën në mbrëmje.

“Kundrejt vaksinës ekziston një mohim vetëvrasës që nuk mund ta shpjegoj, por sot duhet të vaksinohemi”, shtoi udhëheqësi shpirtëror i krishterë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Edhe Papa Françesku do të vaksinohet

  • 10/08/2021 at 09:24
    Permalink

    745740 144523Aw, this was a extremely good post. In concept I wish to put in writing like this moreover ?taking time and precise effort to make an superb article?but what can I say?I procrastinate alot and undoubtedly not appear to get one thing done. 560097

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *