Maqedonia e Veriut/ 22 të vdekur dhe 556 të infektuar nga Kovid-19

Në 24 orët e fundit, u kryen 2953 teste dhe 556 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në: -Shkup 270 -Kumanovo 24 -Stip 17 -Prilep 17 -Tetovo 17 -Struga 6 -Veles 23 -Bitola 10 -Oridi 12 -Kavadarci 21 -Gostivar 17 -Gevgelija 6 -Strumica 22 -Kriva Palanka 13 -Radovish 10 -Kochani 14 -Probishtip 1 – Anija Maqedonase 4 -Pehçevë 6 -Berovo 12 -Valandovo 1 -Vinica 2 -Delçevo 4 -Kratovo 5 -Sveti Nikole 3 -Kërçovë 12 -Rishërim 1 -Negotino 6 22 persona vdiqën, dhjetë pacientë nga Shkupi (84, 83, 60, 71, 66, 57, 77, 76, 80 dhe 74), një nga Kumanova (77), një nga Dibra (68), një nga Shtipi (81) ), një nga Manastiri (69), dy pacientë nga Ohri (47 dhe 76), një nga Kavadarci (48), dy nga Gostivari (79 dhe 64), dy nga Kriva Palanka (81 dhe 79) dhe një pacient nga Kërçova ( 63d) Nga këta, pesë pacientë vdiqën jashtë, të tjerët vdiqën në spital. Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 404 pacientë të kuruar nga: -Shkup 204 -Kumanovo 18 -Stip 9 -Prilep 33 -Veles 16 -Bitola 8 -Oride 1 -Kavadarci 30 -Gostivar 12 -Gevgelija 11 -Strumica 15 -Kriva Palanka 6 -Radovish 11 -Kochani 4 -Probishtip 1 – Anija Maqedonase 1 -Valandovo 2 -Vinica 1 -Sveti Nikole 4 -Kërçovë 6 -Rishërimi 2 -Negotino 9 Deri më tani, një total prej 414,757 testeve të Covid-19 janë kryer në vend. Numri i përgjithshëm i kojotave të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 86150, numri i pacientëve të rikuperuar është 67164, numri i vdekjeve është 2614 dhe numri i rasteve aktive është 16372.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Maqedonia e Veriut/ 22 të vdekur dhe 556 të infektuar nga Kovid-19

  • 10/24/2021 at 12:52
    Permalink

    453769 979696I conceive this website has quite wonderful indited content material posts . 711675

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *