Një aeroplan pasagjerësh me më shumë se 50 persona në bord është zhdukur

Menjëherë pas ngritjes nga kryeqyteti indonezian Xhakarta. Sriwijaya Air Boeing 737 humbi kontaktin gjatë rrugës për në Pontianak në provincën Kalimantan Perëndimore, thanë zyrtarët. Uebfaqja për gjurmimin e fluturimit Flightradar24.com tha se avioni kishte humbur më shumë se 3,000m (10,000ft) në lartësi në më pak se një minutë. Fotografitë në ato që dukej se ishin mbeturinat e avionëve u shfaqën në TV dhe mediat sociale. Një numër banorësh të një ishulli afër vendit ku avioni u zhduk, i thanë shërbimit indonezian të BBC se kishin gjetur objekte që mendonin se ishin nga aeroplani. Ajo tha se kontakti i fundit me aeroplanin, me shenjën e thirrjes SJY182, u bë në 14:40 me kohën lokale (07:40 GMT).

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Një aeroplan pasagjerësh me më shumë se 50 persona në bord është zhdukur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *