Një çajtore e mbyllur në Haraçinë. Nuk respektoi orarin, punonte edhe pas orës 18:00

Një objekt i mbyllur hotelierik në Haraçinë, pronari u ndalua Më 8 janar 2021, oficerët e policisë nga Euro, OKR Gazi Baba, Njësia e Policisë së Ndërhyrjes dhe PO Aracinovo në bashkëpunim me Inspektoratin Shtetëror të Tregut në orën 21.20 inspektuan një çajtore në fshatin Haraçinë dhe arritën në përfundimin se objekti po punon dhe ka më shumë mysafirë. Në çajtore u gjet edhe pronari A.B. (25) nga fshati Haraçinë dhe ai u mbajt në Stacionin Policor të Haraçinës, dhe pas dokumentimit të çështjes, do të ngrihet kallëzim penal sipas nenit 206 të Kodit Penal. Objekti është mbyllur nga inspektorët e LSI-së.
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *