10 mijë raste me covid aktive vetëm në Shkup

Më shumë se gjysma e rasteve covid aktive në vend janë në Shkup, gjithsej 10,017 persona. Aktualisht ka gjithsej 16,372 raste me kovid aktive në të gjithë vendin. Nga rastet e reja të djeshme të covid-19, nga 556 të regjistruar, deri në 270 janë në kryeqytet. Numri më i madh i pacientëve të kuruar është regjistruar në Shkup sot, gjithsej 204 nga 404 në të gjithë vendin. Nga 22 pacientë që vdiqën në 24 orët e fundit, 10 janë nga Shkupi. Një total prej 37,326 rastesh me kovidium-19 janë regjistruar në kryeqytet që nga fillimi i epidemisë. Numri i përgjithshëm i njerëzve të diagnostikuar me covid-19 në të gjithë vendin që nga fillimi i epidemisë është 86,150, numri i pacientëve të rikuperuar është 67,164 dhe numri i vdekjeve është 2,614.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

15 thoughts on “10 mijë raste me covid aktive vetëm në Shkup

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *