Kujdes, rreshjet e shiut pritet të rrisin nivelin e lumenjve

Reshjet e shiut, të cilat në disa vende do të kalojnë 50 litra për metër katror, ​​do të rrisin ndjeshëm nivelin e ujit të lumenjve Radika, Sateska, Koselska dhe Golema, Treska, Vardar dhe Crna. HMA nuk përjashton mundësinë që reshjet e shiut në pjesët perëndimore të vendit mund të çojnë në përmbytje lokale të lumenjve. Niveli i lartë i ujit pritet në lumin Vardar në rrjedhën e sipërme të tij, së bashku me degët e tij në atë pjesë. Në pjesën lindore, reshjet pritet të jenë më të ulta, por nuk përjashtohen derdhjet në lumenjtë Kriva, Kumanovska dhe Pchinja. HMS paralajmëron lëvizje jashtëzakonisht të kujdesshme dhe të kujdesshme përgjatë lumenjve për shkak të rrezikut të derdhjes së tyre.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Kujdes, rreshjet e shiut pritet të rrisin nivelin e lumenjve

 • 10/01/2021 at 07:03
  Permalink

  167540 114739Greatest fighter toasts ought to entertain and supply prize on your couples. Initially audio system next to obnoxious crowd would be wise to recognize 1 specific gold colored strategy as to public speaking, which is personal interests self. finest man jokes 734395

  Reply
 • 09/30/2021 at 06:40
  Permalink

  965425 32151I discovered your blog post internet internet site on the search engines and appearance several of your early posts. Always preserve the top notch operate. I additional the Feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading a lot a lot more on your part down the line! 602873

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *