Ali Ahmeti kujton dëshmorët: 37 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

37 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Që të dy janë ndër figurat më të ndritura të qëndresës dhe sakrificës sonë kombëtare.

Rexhepi dhe Nuhiu më 1984 ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe në Kodrën e Trimave në Prishtinë.

Lavdi e përjetshme dëshmorëve të kombit shkruan Ali Ahmeti, kreu i BDI-së

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

19 thoughts on “Ali Ahmeti kujton dëshmorët: 37 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *