Jankullovska: VMRO-DPMNE nuk ishte organizator i ngjarjeve të 27 prillit

Ish-Ministrja e Brendshme Gordana Jankuloska sot dëshmoi për ngjarjet e 27 Prillit. Ajo theksoi se në atë periudhë ajo kishte vetëm një funksion partiak, por jo shtetëror, raporton “Republika” TR theksoi se VMRO-DPMNE nuk ishte organizatori i protestave. “Partia nuk ka dalë kurrë me një qëndrim zyrtar mbi këtë lëvizje. “Gjithashtu, vendimi i Komitetit Ekzekutiv, në të cilin unë isha anëtar, për të mbështetur protestat nuk u mor,” theksoi Jankulovska. Jankolovska shtoi se Spiro Ristovski kurrë nuk ishte anëtar i ndonjë organi partie. “Unë nuk mbaj mend ndonjë komunikim me Ristovskin atë ditë, as që jemi parë,” shpjegoi Jankulovska. Më 27 Prill, ajo ishte në parti gjithë ditën dhe asgjë e veçantë nuk ndodhi dhe rreth orës 5 pasdite ajo shkoi në shtëpi dhe pa në TV se çfarë po ndodhte në Parlament. Ajo shtoi se Mile Janakieski nuk kishte asnjë komunikim me komunën

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *