KRRE-ja nuk pret shtrenjtimin e rrymës

Komisioni Rregullator kërkon të rritet përfshirja e konsumatorëve që hyjnë në kategoritë e pambrojtura, përfshirë familjet me një anëtar i cili ka mbetur pa punë prej fillimit të pandemisë me Covid-19. Shprehen se në këtë mënyrë do të ulet mos- pagesa si dhe do të zbutet situata me likuiditetin e ndërmarrjeve energjetike. Kreu i Komisionit, Marko Bislimoski në një intervistë për MIA, ka deklaruar se nuk pret rritje të çmimeve të energjisë elektrike.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “KRRE-ja nuk pret shtrenjtimin e rrymës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *