Në Mal të Zi pa PCR test, në Serbi me PCR test

Ministrja malazeze e shëndetësisë Jelena Borovinic-Bojovic tha të hënën se ndalimi i transportit ndërqytetas gjatë fundjavës do të hiqet, por që ndalimi i festimit të Vasilica mbeti. Bojoviç theksoi se testi Covid-19 nuk kërkohet për të hyrë në Malin e Zi. “Ndalimi është për shkak një feste te Vitit të Ri sipas kalendarit Julian, e ndaluar jashtë dhe brenda,” tha Borovinic-Bojovic. Ndërsa nga ana tjetër, Qeveria serbe, me rekomandimin e Shtabit të Krizave Coronavirus, ka vendosur të mbajë të gjitha masat e mëparshme epidemiologjike, duke përfshirë një test të detyrueshëm PCR për këdo që hyn në territorin Serb, u njoftua në Beograd.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

153 thoughts on “Në Mal të Zi pa PCR test, në Serbi me PCR test

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *