Rritje të çmimeve të derivateve njofton KRE

Komisioni Rregullativ i Energjisë dhe Burimeve Ujore ka vendosur të rrisë çmimin e derivateve të naftës me një mesatare prej 1.64 përqind. Çmimet me pakicë të benzinës “Eurosuper BS-95” dhe “Eurosuper BS-98” rriten me një denar për litër. Me këtë rritje, çmimi i “Eurosuper BS-95” do të jetë 62 denarë për litër, ndërsa çmimi me pakicë i “Eurosuper BS-98” do të jetë 63.50 denarë për litër. Çmimet me pakicë të naftës dhe vajit shtëpiak jashtë dritës rriten me gjysmë denari dhe kështu çmimi me pakicë i naftës do të jetë 53,50 denarë për litër, ndërsa çmimi me pakicë i vajit shtëpiak jashtë dritës do të jetë 53 denarë për litër.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Rritje të çmimeve të derivateve njofton KRE

  • 10/16/2021 at 07:57
    Permalink

    353913 704584Superb weblog here! Also your web internet site loads up rapidly! What host are you employing? Can I get your affiliate link to your host? I wish my internet site loaded up as quickly as yours lol 420211

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *