Tërmet i fortë në Turqi

Një tërmet me madhësi 4.7 tronditi Ankara sonte me epiqendrën e tij në rrethin Kalecik të Ankarasë. Tërmeti u regjistrua në 20.53 me kohën lokale. Sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, epiqendra ishte 25 km në veriperëndim të qytetit të Kirikkale, me një popullsi deri në 211,000 dhe 43 km në lindje të Ankarasë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

461 thoughts on “Tërmet i fortë në Turqi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *