Gjendet kutia e zezë e avionit indonezian

Një ekip kërkimi indonezian ka gjetur një nga dy kutitë e zeza që i përkisnin avionit Sriwijaya Air që u rrëzua në Detin Java me 62 persona në bord, tre ditë më parë.
Nuk është ende e qartë nëse kutia e gjetur është regjistruesi i zërit të kabinës apo regjistruesi i të dhënave të fluturimit, njofton CNN Indonesia.
Zhytësit e Marinës gjetën rrënoja nga fluturimi SJ 182 të dielën pasi lokalizuan një sinjal nga avioni Boeing. Një ekip tjetër ka gjetur mbetjet njerëzore dhe pjesët e avionit.
Avioni “Sriwijaya Air” me 62 persona në bord u zhduk nga radari katër minuta pasi u nis në udhëtimin e tij për në Pontianak në provincën perëndimore Kalimantan.

 

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Gjendet kutia e zezë e avionit indonezian

 • 11/05/2021 at 12:42
  Permalink

  232292 600461Hello! I just now would like to supply a massive thumbs up for any great information you could have here within this post. We are coming back to your weblog post for further soon. 300034

  Reply
 • 10/08/2021 at 02:01
  Permalink

  492330 777936Spot on with this write-up, I actually suppose this site needs a lot much more consideration. probably be once much more to learn way more, thanks for that info. 218152

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *