Tërmeti godet jugun e Shqipërisë, ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti me magnitudë 4.0 të shkallës Rihter kanë goditur Shqipërinë mëngjesin e sotëm.

Epiqendra ishte në det, rreth 2 km larg Himarës dhe 118 km larg Elbasanit.

Lëkundjet u ndjenë rreth orës 08:26 në të gjithë rajonin jugor, ndërsa thellësia ishte 2 km, njoftoi EMSC. Në Gjirokastër, tërmeti u ndje për pak sekonda, por pati fuqi të lartë.

Sipas informacioneve të deritanishme, tërmeti nuk ka shkaktuar pasoja të rënda.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

379 thoughts on “Tërmeti godet jugun e Shqipërisë, ku ishte epiqendra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *