Tragjedi në Slloveni: Një vajzë dëshironte të bënte një selfie para një treni dhe vdiq

Dje në Slloveni ndodhi një aksident i tmerrshëm, kur dy të mitur po bënin selfie para një treni që vinte me një shpejtësi të madhe. Njëri vdiq dhe tjetri arriti të kërcej, por për shkak të tronditjes ajo përfundoi në spital, raportojnë mediat. E mitura 14-vjeçare fatkeqe që vdiq dje dhe bashkëmoshatari i saj po bënin selfie midis shinave përgjatë platformës hekurudhore para trenit që vinte nga drejtimi i Lubjanës me shpejtësi të madhe. Shoferi i lokomotivës paralajmëroi për rrezikun e afërt me sinjale zanore, ndaj të cilave vajzat nuk reaguan, e përshkroi zëdhënësi i policisë Miran Shadl ngjarjen tragjike në njoftimin e sotëm për shtyp. Sipas tij, vajzat nuk pranuan të shpëtonin veten në minutën e fundit, por njëra prej tyre dështoi dhe vdiq në vend nga plagët e rënda, dhe tjetra përfundoi në spital për shkak të tronditjes. Kriminelët vazhdojnë të mbledhin informacione, por tashmë kanë përjashtuar dyshimin për vetëvrasje ose fajin e dikujt tjetër në aksident dhe kanë përjashtuar përgjegjësinë e mundshme të shoferit. Sipas gazetës Maribor Vecer nga burime pranë policisë, hetuesit po pyesin nëse tragjedia mund të mos jetë rezultat i një sfide të rrezikshme për të cilën adoleshentët më vonë mburren si një sipërmarrje në rrjetet sociale. kanal5/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Tragjedi në Slloveni: Një vajzë dëshironte të bënte një selfie para një treni dhe vdiq

  • 10/31/2021 at 09:17
    Permalink

    876282 46057This web page is known as a stroll-by for all the info you wished about this and didnt know who to ask. Glimpse proper here, and you will positively discover it. 866452

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *