Akuza penale për prerje parash për falsifikim

SIA Shkup – Njësia e Krimit Ekonomik dhe Kompjuterik ngriti kallëzim penal kundër MF (24) nga Kratova, me qëndrim të përkohshëm në Shkup, për shkak të ekzistencës së bazave për dyshim për kryerjen e veprës penale “falsifikim parash”, e dënueshme sipas nenit 268 të Kodit Penal . MF i raportuar (24) prokuroi dy kartëmonedha të falsifikuara në prerje prej 500 eurosh dhe më 26.11.2020 në një kazino në Shkup i vendosi ato në qarkullim, dmth i shkëmbeu për denarë dhe kështu kreu krimin, duke fituar pronë të paligjshme. përfitim

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

38 thoughts on “Akuza penale për prerje parash për falsifikim

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *