OBSH: 13 ekspertë mbërritën në Wuhan, dy të ndaluar për shkak të testit

Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi sot se dy ekspertë nga misioni i saj për të përcaktuar origjinën e virusit të ri korona në Kinë janë ende në Singapor për shkak të testimit për COVID-19. 13 ekspertët e mbetur mbërritën në Wuhan, raporton agjencia e lajmeve Reuters. 15 anëtarët e Misionit të OBSH-së ishin negativë para nisjes dhe në Singapor, të gjithë ishin gjithashtu negativë në provë, por antitrupat u gjetën në dy anëtarë të ekipit dhe ata po testohen përsëri, njoftoi OBSH.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *