Abbott: Është e rëndësishme për të rënët e masakrës së Reçakut që drejtësia të vihet në vend

Shënimi i 22 vjetorit të masakrës së Reçakut u kujtua nga shumë emra të njohur e u bënë homazhe nga të parët e vendit.

Këtë masakër, sot e ka përkujtuar edhe ambasadori i Britanisë në Kosovë, Nicolas Abbott. Ambasadori përmes një postimi në “Facebook”, ka kutjuar viktimat e Reçakut dhe theksoi se është e rëndësishme për fmailjarët dhe shoqërinë që drejtësia për të rënët të vihet në vend.

Sot kujtojmë viktimat e masakrës së Reçakut. Është e rëndësishme për të rënët, fmailjarët dhe shoqërinë që drejtësia të vihet në vend”, shkruan Abbott./Zëri

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *