Hiqet ndalesa për lëvizje të automjeteve të rënda në rrugën Mavrovë-Dibër

Ndërmarrja Publike “Rrugët e Maqedonisë” njofton se është hequr ndalesa për lëvizje të automjeteve të rënda në rrugën Mavrovë-Dibër dhe anasjelltas. Për shkak të reshjeve të borës, në këtë aks rrugor nga mbrëmja e djeshme ishte vendosur ndalesë për automjetet e rënda. Që nga mëngjesi i sotëm është normalizuar trafiku edhe në aksin rrugorë Veles-Prilep dhe Strazhë-Kërçovë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *