Ligji i regjistrimit, vazhdon debati në Kuvend

Në Kuvend vazhdon debati për propozim-Ligjin për Regjistrimin e Popullsisë. Opozita maqedonase vlerëson se kur vendi nuk ka bërë regjistrim për 20 vite, nuk është fundi botës nëse i njëjti shtyhet edhe për një vit shkaku i pandemisë. Partitë shqiptare shkëmbyen akuza dhe kundër akuza mbi kuadrot administrativ që do ta zbatojnë regjistrimin.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

36 thoughts on “Ligji i regjistrimit, vazhdon debati në Kuvend

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *