LSDM: I pëlqen nuk i pëlqen DPMNE-së, regjistrim do të ketë këtë vit

Republikës së Maqedonisë Veriore i mungojnë të dhënat statistikore cilësore dhe kjo është arsyeja pse pas gati 19 vjet është e nevojshme të kemi një regjistrim në mënyrë që vendi të zhvillohet më mirë dhe më në mënyrë të barabartë, për të krijuar politika të reja zhvillimore afatgjata. Regjistrimi duhet të bëhet këtë pranverë, pasi i fundit në 2011, dështoi për shkak të paaftësisë së VMRO-DPMNE dhe askush nuk mund ta ndalojë atë ose ta vonojë atë. Ligji i Regjistrimit, i cili përcakton kushtet për një operacion të pavarur statistikor, nuk do të tërhiqet nga procedura parlamentare, as nuk do të mbështeten propozime të paarsyeshme për shtyrjen e regjistrimit. Pavarësisht se sa nuk i pëlqen VMRO-DPMNE dhe Mickoski, këtë vit do të ketë një regjistrim sipas standardeve ndërkombëtare. Të gjithë deputetët të mbështesin zgjidhjen ligjore. Shtë e rëndësishme për ekonominë, për të gjithë shoqërinë tonë, për zhvillimin e vendit tonë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *