Pendarovski: Djegia e flamurit bullgar, e papranueshme dhe e dënueshme

Presidenti Stevo Pendarovski dënoi djegien e flamurit bullgar në Karnavalin e Vevçanit, transmeton Alsat.

“Djegia e flamurit të Bullgarisë gjatë karnavalit në Vevçani është e papranueshme dhe e dënueshme. Midis fqinjëve është e nevojshme të ndërtohet besimi, mirëkuptimi dhe respekti”, thuhet në reagimin e Pendarovskit.

Aktin e djegies së flamurit Bullgar që ndodhi dje gjatë karnavalit në Vevçani e dënoi edhe Ministria e Punëve të Jashtme, ndërsa Bullgaria përmes ambasadorit në vend, Angel Angelov ka dërguar notë verbale deri në MPJ.

 

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Pendarovski: Djegia e flamurit bullgar, e papranueshme dhe e dënueshme

  • 11/05/2021 at 22:41
    Permalink

    183284 394868hi!,I like your writing so a good deal! share we communicate far much more about your article on AOL? I want a specialist on this location to solve my dilemma. May be thats you! Searching forward to see you. 622228

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *