Reshjet e dëborës, LAMM tregon gjendjen e rrugëve në Maqedoni

Lidhja Auto Moto e Maqedonisë njoftoi këtë mëngjes se është hequr ndalesa për automjete të rënda në rrugën Strazhë – Kërçovë dhe nga ora katër trafiku zhvillohet normalisht në rrugën rajonale Veles-Prilep pas kalimit Pletvar. Për shkak të reshjeve të borës, mbetet ndalimi për lëvizje të automjeteve të rënda në rrugën Mavrovë-Dibër.
Në rrugë e tjera në të gjithë vendin, trafiku po po zhvillohet në rrugë të lagështa, rekomandohet vozitje e kujdesshme përmes luginave, grykave, ku ka mjegull në mëngjes dhe mundësi për rrëshqitje të tokës.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

46 thoughts on “Reshjet e dëborës, LAMM tregon gjendjen e rrugëve në Maqedoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *