U tha nxënësve se “vetëm të moshuarit vdesin nga koronavirusi”, mësuesja pushohet nga puna

Mësuesja e një shkolle fillore në Treviso, është pushuar nga puna pasi i jepte fëmijëve këshilla të gabuara për Covid-19. Ajo nuk mbante maskë në klasë dhe u thoshte nxënësve se “vetëm të moshuarit vdesin nga koronavirusi”.

Në këtë mënyrë, i ftonte që të qëndronin pranë në tavolina dhe të mos mbroheshin nga njëri-tjetri. Një tjetër mësues i shkollës foli për median italiane ‘Il Gazettino’ dhe tha: “Kontrata është ndërprerë. E mërkura ishte dita e fundit e mësuesit”.

Prindërit e nxënësve bënë kërkesë që mësuesja të largohej nga shkolla dhe u ankuan vazhdimisht se nuk i mësonte asgjë fëmijëve. Kryetari i Komunës së Treviso, Mario Conte dhe Prefekti ndërhynë për të mësuar detaje nga ky rast i pazakontë. tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “U tha nxënësve se “vetëm të moshuarit vdesin nga koronavirusi”, mësuesja pushohet nga puna

  • 10/20/2021 at 07:10
    Permalink

    970038 513395Quite nice design and style and fantastic subject matter, quite small else we want : D. 641487

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *