14 viktima dhe 361 të infektuar të ri me Kovid-19 në Maqedoni

LMinistria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2,176 analiza, dhe janë regjistruar 361 raste të reja të kovid-19 në: Shkup-164, Kumanovë-17, Tetovë-12, Prilep-15, Gostivar-16, Stip-8, Manastir-4, Veles-16, Ohër-13, Strumica-9, Kavadarci-8, Struga-5, Kocani-9, Kërçovë-10, Gjevgjeli-2, Negotinë-4, Delçevo-6, Dibër-7, Kriva Pallanka -5, Resnjë-9, Radovish-4, Berovo-7, Vinica-1, Valandovo-2, Makedonski Brod-1, Kratovo-3, Krushevo-2, Pehchevo-2. Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 2116 pacientë të shëruar nga: Shkup-1,489, Kumanovë-6, Tetovë-139, Prilep-19, Gostivar-58, Stip-8, Manastir-80, Veles-45, Ohër-3, Strumicë-55 , Kavadarci-35, Struga-5, Kocani-15, Kërçovë-33, Gjevgjeli-23, Negotinë-26, Sveti Nikole-10, Delçevë-16, Dibër-9, Resnjë-13, Radovish-5, Berovë-1, Vinica-6, Probistip-4, Valandovo-3, Demir Hisar-9, Krushevo-1. 14 persona vdiqën, gjashtë pacientë nga Shkupi, një nga Kumanova, dy nga Tetova, një nga Prilep, një nga Ohri, dy pacientë nga Strumica dhe një pacient nga Struga. Tre prej tyre vdiqën jashtë, të tjerët në spital.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “14 viktima dhe 361 të infektuar të ri me Kovid-19 në Maqedoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *