Masakër në Serbi: Vrau ish-gruan dhe prindërit e saj, vëllai i saj po lufton për jetën

Në fshatin Rasno afër Novi Pazarit në Serbi, sot ndodhi një vrasje e shumëfishtë I dyshuari është E.T. (44) për vrasjen e tre personave dhe plagosjen e rëndë të një personi. Kërkimi për të dyshuarin është duke vazhduar. Sipas portalit indexonline.rs, E.T. (44) qëlloi dhe vrau ish-gruan e tij dhe prindërit e saj. Ai më pas plagosi vëllain e saj, i cili po lufton për jetën e tij në spital. Sipas informacionit në këtë portal, F.Sh. ka humbur jetën në vend. (64), Sh.Sh. (60) dhe B.Sh. (44), ndërsa mjekët po luftojnë për jetën e B.Sh. (35) Shefi i kirurgjisë në spitalin e Novi Pazarit, Izet Tutic, tha se 35-vjeçari B.Sh., i cili u plagos në masakrën e Sjenica, ishte në një gjendje shumë të rëndë. “Ai u qëllua disa herë në gjoks dhe në krahun e djathtë. Ai aktualisht është në një skaner dhe ne po e përgatisim atë për operacion”, tha Tutic, duke shtuar se mjekët po luftonin për jetën e burrit. Policia po kërkon intensivisht për E.T. (44), i cili dyshohet për vrasje të tmerrshme. Disa media raportuan se i dyshuari erdhi nga Gjermania, ku ai punoi përkohësisht. kanal5/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Masakër në Serbi: Vrau ish-gruan dhe prindërit e saj, vëllai i saj po lufton për jetën

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *